top of page

LASEROTERAPIE

Laseroterapie má za cíl zmírnit bolest a urychlit hojení poškozené tkáně v důsledku nemocí disků a nervů, úrazových stavů, zánětů a specifických nemocí.

LASEROTERAPIE

SNÍŽENÍ BOLESTIVOSTI

BTL-4000_Smart_Laser_on_trolley_14482928

Jednou se zrodila myšlenka, že světelná energie z laserů by mohla urychlit proces hojení buněk, snížit a zmírnit bolest a zánět, uvolnit svaly a stimulovat regeneraci nervů. Tato myšlenka byla dlouho dobu vnímána jako nereálná, čistá fikce. Dnes nám věda dokázala, jak efektivní a účinná tato technologie ve skutečnosti je.

Laser, jako přístroj fyzikální terapie vyzařuje záření ve formě paprsků, které jsou monochromatické a koherentní. Laser má a protizánětlivé, analgetické a biostimulační účinky. Zlepšuje hojení jizev, podporuje produkci kolagenu v tkáních a urychluje regeneraci v buňkách. Laserová technologie je vysoce účinná pro stavy, které zahrnují zánět: výhřezy disků, tendinitidy, bursitidy, periferní neuropatie a kapsulitidy. Zranění z opakovaných pohybů a přetížení jako: podvrtnutí a natažení, které v sobě zahrnují zánětlivou složku, proto i u nich je laser vysoce efektivní.

Doba trvání terapie trvá přibližně 10–15 min. na jednu ošetřovanou partii.

bottom of page