top of page

ELEKTROTERAPIE

Využíváme vysoce pokročilý přístroj pro elektroterapii. Přístroj nabízí až 16 různých typů proudů, přes nízkofrekvenční, středofrekvenční až vysokofrekvenční.

ELEKTROTERAPIE

ZVÝŠENÍ CIRKULACE

A ÚLEVA OD BOLESTI

elektro_web.png

Na základě vyšetření pro Vás vybereme nejoptimálnější typ proudu dle Vašich potíží. Přístroj je velmi efektivní v redukci bolesti, obnovy tkáně a stimulaci svalů.

Tato léčba napomáhá ke:

  • Zvýšení cirkulace: Stimulací autonomního nervového systému aktivuje mechanismus vazodilatace/vazokonstrikce, které vede k zvýšení cirkulace krve a reaktivity krevních cév.

  • Úlevě od bolesti: Dochází k uvolnění endorfinů, které mají analgetický efekt.

  • Snížení zánětu: Protizánětlivé látky jsou uvolňované díky “třesícímu efektu”.

  • Stimulaci regeneraci: Stimulace mitózy buněk vede k regeneraci.

  • Svalové stimulace: Stimuluje svalové vlákna a tím je posiluje a dokáže zvrátit proces svalové atrofie.

 

Elektroanalgetická medicína je odlišná od typických TENS či EMS přístrojů, které mají průměrně frekvenci od 80 - 150 Hz. U nás využíváme frekvence od 4000 do 10 000 až 20 000 Hz. Tyto zvýšené frekvence vedou k neuroplasticitě (uzdravení a růstu nervů), nervové stimulaci a redukci/eliminaci bolesti.

Zotavení po elektroterapii

Většina pacientů vnímá elektroterapii spíše jako relaxaci a mnoho z nich v průběhu terapie usne. Jedna terapie může trvat od 15 do 45 minut. Pacienti by měli být dobře hydratovaný a dodržovat správnou výživu v průběhu celého procesu i po něm.

bottom of page