top of page

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ

Výživa je zásadní složkou v léčbě páteřní degenerace  a periferní neuropatie.

Důležitá je strava, která je vyvážená, nízko glykemická a zásaditá.

redustim-transparent.png

Doporučujeme v kombinaci

úpravou jídelníčku

VÝŽIVA

VÝZNAM VITAMÍNŮ

A MINERÁLŮ

food_vyrez-cutout.png

Dle potřeby pacienta a na základě vyšetření může být do terapie zařazen i program na snížení váhy. Nadváha je jedním z faktorů, které mají podíl na vzniku bolestí zad. Samozřejmě nikoho nenutíme, aby začal s držením nesmyslných diet. Avšak pokud má klient zájem a na základě vyšetření je redukce vhodná, s klientem konzultujeme i jeho stravovací návyky a můžeme navrhnout jejich neradikální úpravu.

Zároveň na naší klinice disponujeme několika fyzikálními přístroji (např. REDUSTIM), které zlepšují pohyb lymfy a urychlení metabolismu, čímž klientovi pomůžeme snížit vnitřní tuk. Viscerální tuk je jak známo velmi rizikový a dle jeho výskytu v oblasti vnitřních orgánů zhoršuje funkci těla a metabolismu. Stejně jako u rehabilitací a cvičení je důležitá spolupráce klienta.

VÝŽIVA PRO PLOTÉNKY

Na základě vyšetření krve zjišťujeme i stav metabolismu a důležité vitamíny a minerály, které hrají důležitou roli ve výživě plotének a některým pacientům doporučujeme i úpravu stravy, případně některé doplňky stravy. Výživa je zásadní složkou v léčbě páteřní degenerace (výhřezy či vyklenování disků, stenóza a spinální artritida) a periferní neuropatie. Představte si, že byste chtěli, aby se auto dostalo z bodu A do bodu B, ale nemáte dostatek paliva v nádrži.

 

Nedostatek výživy nejenže snižuje funkci těla, ale způsobí degeneraci a oslabení všech živých tkání. Vitamíny a minerály hrají důležitou roli v léčbě periferní neuropatie. Existují některé vitamíny jako například B6, kde příliš mnoho či příliš málo tohoto vitamínu ve stravě, může způsobit periferní neuropatii. Příliš mnoho alkoholu může oslabit funkci nervů vstřebávat vitamíny a minerály, což vede k vážným problémům.

Je zde také jasná spojitost mezi periferní neuropatií a nedostatkem vitamínu B-12. Nesprávná funkce nervů může být výsledkem nedostatku vitamínu B-12 a může vyústit až v špatnou koordinaci svalů a parestézii (ztráta citlivosti nebo pocity brnění či otupělosti).

Z toho důvodu je důležitá strava, která je vyvážená, nízko glykemická a zásaditá.

bottom of page